Aktualności

11.08.2016

Facebook jak Snapchat. Filmy profilowe?!

Napisane przez: Mariusz Dykas

Facebook wprowadził nowe funkcje profilowe. Już od jakiegoś czasu możesz ustawić film profilowy zamiast statycznego zdjęcia na Facebooku. Bardzo możliwe jest to, że Facebook wraz z drugim swoim portalem Instagram bardzo mocno chce wprowadzić i uzależnić ludzi od tzw. stories znanej głównie ze Snapchata.

dodawanie filmu profilowego

Funkcja jest dostępna tylko na profilu prywatnym i dostępna tylko na urządzeniach mobilnych. Dodatkowo można włączyć lub wyłączyć dźwięk i ustawić czy jest to film tylko tymczasowy czy na stałe. W przypadku tymczasowego po określeniu czasu avatar powróci do ostatniego, jakie mieliśmy ustawione.

dodawanie filmu profilowego

Film można również przyciąć, tzn usunąć niepożądany początek lub/i koniec.

dodawanie filmu profilowego

W przypadku miniatury przy komentarzach, aktualnościach pozostaje dalej zdjęcie. Oczywiście zdjęcie wybierany z klatek nagranego filmu.

Snapchat nie chciał sprzedać swojego dzieła Facebookowi. Więc Facebook jak widać sam próbuje wprowadzić do siebie funkcjonalności znane ze Snapchata. Czy Snapchat zachowa swoją pozycję na rynku?

Mariusz Dykas

CEO SalesMiles

Mariusz Dykas - przedsiębiorca, który już od gimnazjum zajmuje się biznesem. W artystyczny sposób przedstawia swoją pasję rozwoju osobistego oraz pokazując inną drogę ludzkiego życia. Autor książki @MARKET_ING. Od wielu lat pokonuje wszystkie stereotypowe spojrzenie na życie.

Magik, który zawsze znajdzie rozwiązanie na dane wyzwanie. Słowo problem nie występuje w jego słowniku. Jest człowiekiem orkiestrą potrafiącym odnaleźć się w praktycznie każdym środowisku.

Jako filantrop wspiera ludzi kreatywnych jak i ciekawe pomysły. Angażuje się w charytatywność jak i projekty non profit. Rozdaje wiele szkoleń jak i narzędzia marketingowe na swoich spotkaniach rozwojowych.

Komentarze